S presice kojom je Gorica predstavila novog trenera Maria Carevića plasirana je senzacionalna najava privatizacije Turopoljskog superligaša. Predsjednik Nenad Črnko rekao je da je IO već donio odluku o preoblikovanju kluba u Sportsko dioničko društvo, Kako je to učinio Varaždin i Istra, a da Skupština koja se treba održati u naredni ponedjeljak treba donijeti istu odluku.
Na pitanje novinara kako će se pretvorba utjecati na osobno Črnkovu poziciju, on je odgovorio da je on osoba koja se dokazala svojim prvim korakom 2009. godine kada je ušao klub zabranom osobnih pozajmica i izvlačenja novca iz kluba. Cijeli odgovor na ovo pitanje je na snimku presice objavljenom na FB stranici HNK Gorica od 16'20" .