Radnik Križevci zasluženo odnosi bodove iz Sigeta. Trener Vodanović: Ovo nam je najlošija utakmica, potrošili smo se u Kupu sa Šibenikom. Sudac Kečinović na čas izgubio kontrolu nad utakmicom, na sreću bez utjecaja na rezultat.

HRVTASKI DRAGOVOLJAC - RADNIK KRIŽEVCI 0:2 (0:1)

ZAGREB: ŠNC Stjepan Spajić, Gledatelja 375. Sudac: Domagoj Kečinović (Osijek). Pomoćnici: Patrik Krmar (Zagreb) i Domagoj Vuletić (Osijek). 4. sudac: Zdravko Fotivec (Špičkovina) Delegat: Ivan Andrišić (Satnica). Kontrolor suđenja: Alojzije Šupraha (Kolan)

STRIJELCI: 0:1 - Ivo Vukić (38), 0:2 - Mateo Dunić (73).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Gujić, Milović (od 76. De Souza), Franić, Perić (od 76. Rell), Opačić, Marinčić, Gudelj (od 67. Kegelj), Gracin, Veljača (od 85. Gotovac), Amoateng (od 67. Rendulić), Kauzlarić

TRENER: Mladen Stipković

RADNIK KRIŽEVCI: Koprić, Orlović, Kovač, Turčin (od 83. Tihelka), Mladen M., Srbljinović M (od 65. Mihalinec), Grdenić, Šabijan (od 65. Srbljinović K), Dunić (od 83. Mladen H), Vukić (od 89. Lesjak), Godić

TRENER: Mario Vodanović

Nije slučajno Radnik iz Križevaca na drugom mjestu tablice i u 1/8 finala Hrvatskog nogometnog kupa, radi se jako dobroj momčadi, discipliniranoj, na klupi s trenerom Vodanovićem koji inzistira na igri. Križevci su propustili dotući domaćine iz Sigeta na kraju prvog poluvremena, nakon vodstva u 44' i 45' iz dvije munjevite kontre imali su priliku na odmor otići s ogromnom prednošću.

Kako to u nogometu biva, kada ne iskoristiš prilike i ne dotučeš suparnika kada ti se ukaže prilika onda on nekom unutarnjom energijom vrati se i nađeš se u problemu sačuvati minimalnu prednost. Tako je bilo i ovaj puta, Dragovoljci su od samog nastavka preuzeli inicijativu i posjed, dok gosti još nisu iz glave izbacili prilike na kraju prvog dijela.

Nakon jednog duela kapetana gostiju Mladena iz 52 minute s Veljačom, Kečinović po drugi puta propušta dosuditi prekršaj na kapetanu gostiju, opomenut je trener Vodanović zbog prigovora, a odmah u nastavku zaiskrilo je u 54', zbog naguravanja u kojem su vinovnici brojni igrači oba tima, Kečinović poseže za žutim kartonom koje pokazuje Mihaelu Srbljinoviću kod gostiju i Sethu Amoatengu kod Hrvatskog dragovoljca. Primjer to kao to biva kada sudac izgubi kontrolu nad utakmicom, barem i na nekoliko minuta, ovaj puta bez većih posljedica, ako zanemarimo tri žuta kartona, treneru Vodanoviću i već spomenutom dvojcu uzavrele krvi.

Gore opisano događanja poremetilo je ritam obje momčadi nastaje period nervoze i igre kako to u žargonu nazivaju "na divljaka", Vodanović je nakon jednog paničnog ispucavanja podviknuo:" Zašto napucavate, počnite igrati", što je na njegovu momčad djelovalo poput Apaurina ili Normabela, gosti su spustili loptu i počeli svoju igru iz prvog dijela što im donosi povećanje prednosti nakon prodora po boku izvrsnog Grdenića koji poslužuje Dunića koji zabija za 2:0.

Do kraja domaćini su sporadično pokušavali ugroziti iskusnog Koprića, dok su gosti mudro znali utakmicu privesti kraju.

- Ovo nam je najlošija utakmica ove sezone, potrošili smo na sve načine u kupu sa Šibenikom, fizički, mentalno i energetski. Pobjeda nas i dalje drži na vrhu odmah iz Jadrana Ploče, rekao nam je Mario Vodanović trener Radnika Križevci.